Russian version
Login:
Password:
Decision Support Systems. Theory and Practice (DSS 2007)

All 14 messages.
Participator
of the conference:
Булгакова Александра Сергеевна, e-mail:sashabulgakova[at]list.ru
Authors: О.С. Булгакова, В.В. Зосімов
Title of
report:
РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ПІДСИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ АНАЛІЗУ ПРОБЛЕМИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Александ Сычев, ИПММС НАНУ282
  Ув. Александра Сергеевна У меня 3 вопроса 1) Из доклада не совсем понятно, в чем состоит научная новизна Вашей работы. Текс доклада в основном посвящен применению нейронной сети для прогнозирования экономических показателей. В интернете можно найти множество докладов по данной тематике. В связи с этим вопрос – в чем состоит отличительная черта вашего исследования? 2) Применяемая Вами «линейная» нейронная сеть, насколько это видно из доклада, это однослойная нейронная сеть с линейной передаточной функцией. В таком случае вопрос - в чем ее преимущество по сравнению с векторной полиномиальной регрессией первого порядка? 3) Вы употребляете в названии и введении своей работы следующие термины «оперативність управлінських рішень», «для аналізу проблеми ... », которые, исходя из постановки задачи, к данной работе не относятся. Спасибо!
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина283
  1)На основі даної роботи буде зроблен порівняльний аналіз з МГУА. Перспективним напрямком досліджень слід вважати перспективу поєднання переваг обох методів. Доповідей можливо й можна знайти, але не програму.
  2) Питання було в тому, щоб якнайближче приблизитись до МГУА. Також в даній програмі було розроблено прогнозування на основі алгоритму зворотнього розповсюдження помилки, але в дану статю не війшов, т.я. прогнозування за допомогою цього методу робилося трохи пізніше, ніж подання тезісів до конференції.
  3) Оперативність і якість управлінських рішень, які приймаються керівниками різних рівнів, значно залежить від своєчасного забезпечення процесу управління необхідною достовірною інформацією, яка характеризує процеси та явища, що відбуваються на тому чи іншому об’єкті управління. В загальному управлінському циклі прогнозування є лише одним з компонентів, але значення цього компоненту не можна недооцінювати. Прогнозування — це визначення майбутньої ситуації, яка можлива, якщо не будуть проведені дії, що коригують фактори, які за аналізом призводять до такої ситуації. Тому актуальною є задача інформаційної підтримки прийняття оперативних управлінських рішень.
Сычев, ИПММС НАНУ290
  1) Вибачте ми зараз обговорюємо наукову цінність тільки даної роботи. Ще раз повторюю, що доповідей і програм за даною темою досить багато тому я й уточнюю, в чому полягає унікальність Вашої роботи.
  2) не отримав відповіді на запитання
  3) не отримав відповіді на запитання
  
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина291
  1,3) розроблена програма за допомогою якої будь-який користувач може зробити прогноз не обовязково ВВП та на основі прогнозу приймати оперативні рішення.
  2)проща
Иван Ковалец, ИПММС292
  Вы пишете, что на рис. 1 у Вас представлен прогноз с 1996 по 2003 год, то есть истинные данные ВВП и экономических показателей за этот период не использовались для настройки модели. Тогда на основании каких данных настраивались параметры Вашей модели?
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина293
  истинные данные использовались при выборе рабочей выборки (с 1996 по 2001), а прогноз был сделан на 2002-2003(1 кв.)
Сычев, ИПММС НАНУ294
  1) у чому переваги Вашої програми поріняно, наприклад, з пакетами STATISTICA або NeuralWare (з наукової точки зору).
  2) У чому полягає різниця між вашою нейроною мережею і векторною регресією першого порядку. На скільки я зрозумів формули, за якими обчислюється прогноз у цих двох методах однакові.
  3)Чи можна використовувати Вашу програму , якщо потрібно, за 0.00000001 с, прийняти оперативне рішення?
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина295
  Программу можна використовувати, якщо прийняти рішення треба приблизно за 30 секунд
Сычев, ИПММС НАНУ296
  1)не отримав відповіді на запитання
  2)не отримав відповіді на запитання
  3)тобто не для любих оперативних рішень. Якщо у роботі не обговорено, що саме Ви маєте на увазі під оперативними рішеннями, цей термін є зайвим.
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина297
  1) у тому, що будь-який користувач не обовязково повинен знати команди MATLAB, а тільки повинен встановити MATLAB, для того щоб програма запустилася та самостійно робити прогноз натиснуючі на відповідні кнопки (вони підписані) в програмі.
  2) т.я. МГУА зараз став як один з видів НМ, тому і використовувалась саме НМ (яка близька за алгоритмами до МГУА (використовує МНК)) тому інші методи взагалі не розглядалися.
  3) Якщо Ви читали роботу, то там чітко вказано для якого роду прийняття рішень застосовується дана нм (також швидкість програми залежить від характеристик Вашого ПК, 30 секунд - це максимальна).
Сычев Александр Сергеевич, ИПММС НАНУ к.т.н. с.н.с. отдела Нейротехнологий302
  1)Оскільки я не одержую відповіді на свої запитання, подальшу дискусію вважаю не доцільною.
  2) Мої висновки – наукова новизна у роботі відсутня. Практичне значення не можна визначити у зв’язку з відсутність порівнянь з подібними роботами (яких дуже багато). Загальне враження – робота не відповідає рівню науково-практичної конференції.
  3)Прошу оргкомітет конференції звернути увагу на дану роботу
  
Виталий Вишневский, ИПММС Председатель оргомитета304
  Александр! Хочу поддержать нашу участницу конференции Александру Булгакову. Уровень докладов и способность докладчиков отвечать на вопросы ведущих специалистов как раз и отражает общий уровень развития науки и практики в Украине на нынешний период. К сожалению, в нынешней конференции очень мало докладов по использованию инструментария нейросетей и других интеллектуальных технологий в СППР. И тот факт, что начинающий исследователь пытается это делать заслуживает уважения. Поэтому, прошу Вас быть толерантным и вместо категоричных выводов дать несколько ссылок на другие решения и литературу по использованию нейросетей в прогнозных моделях, чтобы Александра могла продолжить свои исследования и получила на нашей конференции полезную информацию!
Сычев, ИПММС НАНУ314
  Ув. Виталий я только за, что бы Александра занималась научными работами в данном направлении. Я обсуждаю сейчас только данный доклад. В докладе видно слишком много недочетов, на уточняющие вопросы конструктивных ответов не было.
  По поводу отражения общего уровень развития науки и практики в Украине я с Вами не согласен.
  По поводу ссылок я дал названия двух программных продуктов которые используются, в частности для решения аналогичных задач – аналогичными методами.
  По запросу в Google по тематике доклада вываливается целая куча ссылок.
  Если этого мало http://www.forekc.ru/12/index_2.htm - там целый список даже не статей, а книг по данной тематике.
  
Булгакова Александра, Николаевский государственный университет, Николаев, Украина315
  Я имею ввиду те программы, с помощью которых пользователю не надо знать особенности пакетрв STATISTICA или NeuralWare или MATLAB. Он только должен запустьть данную програму (для этого нажав кнопку Run) и не вникать в особенности "пакетов".
© ATS Ukraine 2005