Russian version
Login:
Password:
Decision Support Systems. Theory and Practice (DSS 2008)

All 2 messages.
Participator
of the conference:
Минцер Озар Петрович, e-mail:mintser[at]kmapo.kiev.ua
Authors: О.П. Мінцер, М.Г. Мельниченко, С.І. Мохначов
Title of
report:
УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРИ ОЦІНЦІ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Кряжич О.А., г. Северодонецк400
  Шановні соавтори!
  Шановний Озаре Петровичу!
  
  З неабияким інтересом прочитала Ваш матеріал. Він мене зацікавив через те, що я проживаю в регіоні на Луганщині, який називають «бермудським трикутником» - у м. Сєвєродонецьку, поряд з яким розташовані міста Лисичанськ та Рубіжне. Це міста концентрації хімічної промисловості, тож оцінка впливу навколишнього середовища на здоров’я людини є тут актуальною темою.
  З огляду на екологічний стан вказаного регіону, особливого значення набуває Ваше зауваження щодо взаємозв’язку «ризик-наслідки» та «ризик-подія». Звичайно, для проведення досліджень щодо наслідків, необхідне ґрунтовне статистичне спостереження, проте негативний стан оточуючого середовища – це вже подія й управляти ризиками приходиться вже саме через подолання наслідків…
  Зрозуміло, що у рамках однієї статті неможливо викласти всю розроблену теорію. Саме тому мені цікаво, чи досліджували Ви превалюючий фактор ризику, характерний саме для тієї чи іншої території? Адже саме такий векторний фактор за взаємодії з іншими факторами дає найбільш негативні та найчастіше непередбачувані наслідки. Також цікаво, на який з методів аналізу зв’язку факторів спирається Ваша система?
  Заздалегідь вдячна за відповідь.
  З повагою – Ольга Кряжич.
  
Виталий Вишневский, ИПММС450
  Уважаемый Озар Петрович!
  В Теории Автоматического Управления (ТАУ)есть две стратегии (принципа) управления - по возмущению на входе и по отклонению на выходе. Предлагаемый Вами подход управления рисками соответствует стратегии "по возмущению". А как Вы относитесь к альтернативным подходам управления здравоохранением "по отклонению"? Например, к программам скрининга населения по наиболее социально значимым заболеваниям? Почему, на Ваш взгляд, в нашей стране не внедряются вообще или сложно внедряются методо скрининга онкологических заболеваний?
© ATS Ukraine 2005