Russian version
Login:
Password:
Decision Support Systems. Theory and Practice (DSS 2008)

All 2 messages.
Participator
of the conference:
Федорук Павло Іванович, e-mail:pavlo[at]pu.if.ua
Authors: П.І. Федорук
Title of
report:
СТАНДАРТ РОЗРОБКИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ В АДАПТИВНІЙ СИСТЕМІ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Кряжич О.А., г. Северодонецк394
  Шановний Павле Івановичу!
  Ваш стандарт, на мій погляд, дозволяє вирішити одне з головних проблемних питань сучасного тестування – повністю виключити «людський чинник» з процесу визначення рівня знань студентів. Адже у більшості вузів процес тестування проходить приблизно наступним чином: визначають термін, за який повинне бути проведене тестування, студентам дають тести низького рівня складності та вказують максимальний бал за правильні відповіді, після їх вирішення пропонується тим, хто хоче кращу оцінку, інші тести й т.п. Здебільшого викладач сам визначає, тести якого рівня слід дати/не дати тому чи іншому студенту. При цьому не слід багато казати про те, який моральний та психологічний вантаж отримує іноді студент, і через те просто не встигає своєчасно перейти до виконання тестів більш високого рівня…
  Звичайно, у наш час не вистачає змістовної бази навчально-методичних матеріалів та технічного забезпечення, проте це, звичайно, поступово вирішиться.
  Павле Івановичу, дозвольте задати питання за вашим матеріалом: яким чином у стандарті розробки адаптивних тестів планується забезпечити контроль від зовнішнього втручання у результати тестування?
  Заздалегідь вдячна за відповідь!
  
   Ольга Кряжич
Федорук Павло , Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківськ, Україна395
  Шановна Ольга Кряжич!
  Контроль від зовнішнього втручання у результати тестування планується забезпечити завдяки використанню рольової політики безпеки (РПБ) (Role Based Access Control – RBAC), у якій керування доступом здійснюється як на основі матриці прав доступу для ролей, та за допомогою правил, які регламентують призначення ролей користувачам та їх активацію під час сеансів. Користувач – це людина, яка працює з системою і виконує певні службові обов'язки. Роль – це активно діюча в системі абстрактна сутність, з якою пов'язаний обмежений, логічно зв'язаний набір повноважень, необхідних для здійснення певної діяльності. Як критерій безпеки рольової моделі використовується правило: система вважається безпечною, якщо будь-який користувач системи, що працює в певному сеансі, може здійснити дії, які вимагають певних повноважень тільки в тому випадку, коли ці повноваження належать сукупності повноважень усіх ролей, що беруть участь у цьому сеансі.
© ATS Ukraine 2005