Russian version
Login:
Password:
Decision Support Systems. Theory and Practice (DSS 2013)

All 2 messages.
Participator
of the conference:
Вавиленкова Анастасия Игоревна, e-mail:a_vavilenkova[at]mail.ru
Authors: Вавіленкова А.І.
Title of
report:
СИНТЕЗ ЛОГІКО-ЛІНГВІСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ РЕЧЕНЬ ПРИРОДНОЇ МОВИ ЯК ЗАСІБ ПОБУДОВИ ЗМІСТОВНОЇ МОДЕЛІ ТЕКСТУ

Іван Ковалець, ІПММС НАНУ1374
  Я не є спеціалістом у Вашій галузі, але мене зацікавила Ваша доповідь. У мене питання стосовно вступної частини: не могли б ви пояснити, навіщо будувати змістовну модель тексту? Як вона може використовуватись? Друге питання: чи можете Ви запропонувати алгоритм, який би дозволив автоматизувати процес побудови моделей тексту?
Вавиленкова Анастасия, Национальный авиационный университет, Киев, Украина1375
  Доброго дня, Іван Васильович! Дякую за запитання та за виявлену цікавість до матеріалів доповіді.
  1.Для того, щоб можна було автоматично обробляти текстову інформацію за змістом, необхідно навчитися представляти тексти у формалізованій формі, такою формою є логіко-лінгвістичні моделі, як зазначено у доповіді. Кожен текст є унікальним і володіє унікальним змістом. Проте у всіх текстах є спільні риси, такі, як типи зв’язків між складними реченнями, типи зв’язків між абзацами, такі засоби зв’язку між довільними реченнями тексту, як когезія, еліпсис та ін. Саме можливість виявляти такі зв’язки дає змогу описати текст у формалізованій формі, тобто створити змістовну модель тексту. Без змістовної моделі неможливо буде автоматично аналізувати тексти за змістом, зокрема, порівнювати їх та виявляти логічні протиріччя.
  2.Алгоритм формування моделей тексту, який я пропоную, базується на побудові логіко-лінгвістичних моделей кожного з речень природно-мовного тексту та знаходженні логічних зв’язків між ними за допомогою набору формалізованих правил (лінгвістичні правила написання текстів, наприклад, для української мови). Частково, алгоритм роботи з логіко-лінгвістичними моделями висвітлено у матеріалах доповіді, а також, якщо цікаво, у статті «Алгоритм порівняння логіко-лінгвістичних моделей речень природної мови» Системи підтримки прийняття рішень. Теорія і практика: зб. доп. наук.-практ. конф. з міжнар. участю.–Київ: ІПММС НАНУ, 2012. – С. 132–135., в тезах доповіді «Дослідження методів порівняльного аналізу текстових документів» Шоста наук.-практ. конф. з міжнар. участю «Математичне та імітаційне моделювання систем. МОДС 2011 »: тези доповідей. – Чернігів, 2011. – С. 300–304.
  
© ATS Ukraine 2005